بسمه تعالی

در دنیای پیشرفته و سرعت-محور امروز، امر آموزش یکی از مهمترین ابزارهای بشر به شمار می رود که موجبات هماهنگی انسان‌ها رابا این روند پرشتاب ممکن می سازد. آموزشهایی که در زمینه های مختلف علمی ارائه می گردد و روز به روز مرزهای علم و فناوری را گسترش می دهد.
با توجه به اهمیت امر آموزش، همانطور که در بالا نیز ذکر گردید، کارشناسان و متخصصین این حوزه، درباره نحوه انجام آموزش و نیز طرقی که بتوان آن را در اختیار متقاضیان گذاشت، فارغ از اینکه در کجا زندگی می کنند و چه امکاناتی در اختیار دارند، تئوری‌ها و نظریات مختلفی را مطرح نموده و آزموده اند.
به عنوان مثال اینکه آموزش بتواند به صورت مجازی صورت پذیرد، و یا اینکه بجای دوره های همواره طولانی مدت، دوره های کوتاه ولی مؤثر تعریف گردد؛ هر کدام تحولی شگرف در امر آموزش ایجاد نمودند. تحولی که منجر به عدالت بیش از پیش آموزشی گردید و مرزهای جهل و بی سوادی را درنوردید.
حوزه آموزش برای دستیابی به هدف والای ارتقای سطح فرهنگ، زندگی و تعاملات اجتماعی افراد در جوامع مختلف نیاز به راه اندازی و برگزاری دوره های کوتاه مدتی دارد که در عین جامع بودن، این امکان را برای شهروندان فراهم سازد تا بدون نگرانی در مورد زمان و هزینه، از این دوره ها بهره ببرند.

 

بخشی از فعالیت‌های انجام شده توسط موسسه همایش نسیم